Прикарпаття презентувало косівську кераміку в Італії

Представники Івано-Франківщини взяли участь у другій Генеральній асамблеї Асоціації «Європейський шлях кераміки» (далі – Асоціація) в м. Фаенца (Італія).

За сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації працівники Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю – філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського – Богдана і Вероніка Фаштриги взяли участь у засіданні ІІ Генеральної асамблеї Асоціації 2022 року, яка відбулася 01 вересня 2022 р. у м. Фаенца з нагоди проведення сьомого Міжнародного фестивалю-ярмарки кераміки «Argilla Italia».

Представники Івано-Франківщини ознайомили членів Асоціації про діяльність Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, а також упродовж 02-04 вересня 2022 р. презентували у рамках «Argilla Italia» історію та традиції косівської мальованої кераміки – невід’ємної частини культурної спадщини Прикарпаття.

Фестиваль-ярмарок кераміки «Argilla Italia» організований муніципалітетом Фаенци та Міжнародним музеєм кераміки (м. Фаенца).

Також наші краяни 02 вересня 2022 р. стали учасниками зустрічі представників міжнародних делегацій – учасників «Argilla Italia 2022» з мером м. Фаенца Массімо Ісолою.

Для довідки.

20 червня 2022 р. Асамблея Міжнародної асоціації «Європейський шлях кераміки» офіційно погодила приєднання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського (м. Коломия, Івано-Франківська область, Україна) до складу Асоціації.

Європейський шлях кераміки – це культурний маршрут, сертифікований Радою Європи у 2012 р. Він націлений на надання цінності культурній спадщині, пов’язаній з виробництвом кераміки та її давніми традиціями, створення сталої та конкурентоспроможної туристичної пропозиції не лише на основі мистецьких творів і колекцій (майстерень і музеїв), але й культурного та соціального розвитку, в якому ці дестинації жили протягом багатьох років.

Маршрут об’єднує такі держави: Німеччина, Іспанія, Франція, Італія, Нідерланди, Португалія, Великобританія, Туреччина. А відтепер і Україну.