Проведено круглий стіл з виробниками крафтової продукції

09 травня 2023 року експертами проєкту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» проведено круглий стіл «Географічні зазначення та еногастрономічний туризм як інструменти розвитку сільських територій».

Подія організована департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад  за сприяння департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації.

На заході розглянуто актуальні питання розвитку та просування еногастрономічного туристичного продукту сільських територій Івано-Франківської області, важливість консолідації зусиль для системного розвитку туризму на сільських територіях області на засадах сталого розвитку та державно-приватного партнерства.

З вітальним до учасників заходу звернулась директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Алла Хамчич.

Ключовий експерт з розвитку сільських територій Річард Розвадовскі ознайомив присутніх з основними завданнями та інструментами підтримки малих виробників сільськогосподарської продукції в рамках проекту «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні». Експерт наголосив на важливості використання представниками дрібномасштабного сільського виробництва фінансової підтримки ЄС, яка зараз буде тільки збільшуватися.

Національний експерт з географічних зазначень та розвитку ланцюжків доданої вартості Тарас Антонюк познайомив виробників крафтової продукції з системою географічних зазначень, особливостями розвитку системи в країнах ЄС та Україні. Він акцентував увагу на перевагах реєстрації в Державному аграрному реєстрі, який відкриває багато можливостей для налагодження співпраці та залучення додаткових коштів.

Юридичні аспекти системи географічних зазначень, основні норми законодавства, процес реєстрації та контролю окреслила Національна експертка з питань законодавства Юлія Прохода. Вона на прикладах пояснила різницю між торговими марками і  географічними зазначеннями, звернула увагу на всі переваги, які можна отримати після процесу реєстрації географічного зазначення.

Історією успіху географічного зазначення «Гуцульська коров’яча бриндза» поділилася секретар громадської спілки «Асоціація Карпатських Ватагів» Марія Маківничук.

Про особливості розвитку гастрономічного та сільського туризму як інструменту розвитку території розповів національний експерт з географічних зазначень Олександр Коваль. Він наголосив на важливості об’єднання крафтових виробників кількох громад, проведення спільних промоційних заходів, відкриття крафтових крамниць.

Кейс культурно-туристичного маршруту «Гуцульські сирні плаї» представив голова однойменної громадської спілки Олег Величко, а голова громадської спілки «Дорога смаку Прикарпаття» Ірина Фіщук розповіла про створення та розвиток регіонального гастрономічного маршруту на основі малих виробників традиційних локальних харчових продуктів.

Завдання департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації на найближчі роки – продовжувати інтегрувати пропозицію виробників локальних продуктів, зокрема продуктів харчування із зареєстрованим зазначенням походження (географічними зазначеннями) у систему туристичного ринку через формування нової гастрономічної пропозиції.