Відбулась конференція "Туристична ревіталізація: фокус на громади"

Сьогодні, 27 вересня 2021 року, в м. Івано-Франківську відбулась конференція «Туристична ревіталізація: фокус на громади».

Конференція організована з метою активізації співпраці суб’єктів регіонального туризму, обміну досвідом у сфері реалізації туристичних проєктів та відзначення Всесвітнього дня туризму і Дня туризму в Україні.

Учасниками події стали понад 50 осіб – представники територіальних громад, туристичного бізнесу (готельєри, ресторатори, гіди), громадських організацій, вищих навчальних закладів.

Програмою заходу були передбачені нагородження представників туристичної індустрії області Туристичною премією Ivano-Frankivsk Region Tourism Awards (IFTA’2020) та презентації кращих практик управління туристичним розвитком у локальних дестинаціях.

З вітальними словами виступили голова Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук, голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму Сергій Басараб, керівники Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України – Юрій Стефанчук, Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття –Ігор Мельничук, Туристичної ради Івано-Франківської області – Андрій Матійчик відповідно.

З приємністю повідомляємо, що під час конференції активні представники туристичної спільноти Прикарпаття отримали заслужені нагороди:

7 лауреатів, які зробили найбільший внесок  у розвиток туризму області у 2020 році

Андрій Бакай – приватний підприємець – за популяризацію етнокультурної спадщини Карпат і створення популярної інтерактивної туристичної атракції етнопарк «Гуцул Ленд».

Вадим Гельо – готельєр – за вагомі здобутки у сфері соціального підприємництва та розвиток туристичної інфраструктури м. Яремче.

Ірина Дружук – журналістка Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» – за активну популяризацію туристичного потенціалу Івано-Франківської області.

Іван Зінов’єв – голова ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» (м. Яремче) – за успішно реалізовані туристичні проєкти, спрямовані на сталий розвиток туризму.

Лада Маланій – голова ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» – за створення і просування туристичних продуктів живої спадщини Карпат та залучення ґрантових коштів для розвитку туризму.

Уляна Сидор – провідна фахівчиня Навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (до 19.05.2020 р. голова ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку - Ресурсний центр» (м. Івано-Франківськ) – за залучення ґрантових коштів для розвитку туристичної інфраструктури м. Івано-Франківська.

Вікторія Яремин – директорка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини – за розвиток інноваційних технологій в музейному туризмі.

7 спеціальних переможців, громадська діяльність яких є взірцем для наслідування

Володимир Ільків – художник-реставратор, директор БО «Благодійний фонд «Дороги предків» – за популяризацію історичного туризму та реалізацію проєкту «Середньовічна Корабельня».

Наталія Кульчицька – власниця садиби сільського туризму (с. Татарів) – за популяризацію практик організації послуг у сфері сільського туризму та вагомий особистий внесок у подолання коронавірусної хвороби COVID-19 на Яремчанщині.

Андрій Костишин – гід – за активну екскурсійну діяльність і розробку квест-екскурсій Івано-Франківськом для мобільного додатку WalQlike.

Іван Мойсюк – голова ГС «Асоціація карпатських ватагів» – за організаційне сприяння щодо набуття статусу географічного зазначення для гуцульської коров’ячої бриндзи.

Мирослава Нодь – директорка туристичної фірми – за популяризацію внутрішнього туризму і активну участь у створенні нових туристичних продуктів. 

Тарас Пасимок – громадський активіст, співзасновник і редактор інформаційних платформ «МапаКосів», «ВелоКосів» та «Гуцулія» – за популяризацію туризму Косівщини.

Ірина Фіщук – рестораторка – за популяризацію гастрономічного туризму та вагомий внесок у створення ГС «Дорога смаку Прикарпаття». 

Нагадаємо, що вручення туристичної премії IFTA (Ivano-Frankivsk Region Tourism Awards) за значні досягнення у сфері туризму Івано-Франківської області було ініційовано у 2019 р. управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації.

IFTA – народна премія, яка передбачає нагородження представників бізнесу, громадського сектору, науки, діяльність яких здійснюється виключно на теренах Івано-Франківської області.

Відзначення нагородою – це, насамперед, можливість продемонструвати важливість активної співпраці державного та приватного сектору для стабільного розвитку туризму в області.

З метою інформуванння учасників заходу про кращі практики управління туристичним розвитком у локальних дестинаціях, масштабування успішного досвіду реалізації заходів і проєктів активних органів місцевого самоврядування на інші територіальні громади Івано-Франківщини у рамках конференції презентовані здобутки у сфері туризму Івано-Франківської, Долинської, Косівської міських, Верховинської та Ворохтянської селищних рад.

Для довідки. 

За офіційними даними у 2020 р. Прикарпаття відвідало 1.8 млн туристів і екскурсантів, що на 10% менше, ніж у 2019 р. Падіння потоків пов’язане з пандемією COVID-19.

За підсумками 2020 р. Івано-Франківська область зайняла другі місця в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, обслугованих туроператорами і турагентами.

За 8 місяців 2021 р. туристичний збір склав 6.8 млн грн., або 122% річного показника 2020 року.

Основі здобутки управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації у 2021 році:

- на основі методики допоміжного (сателітного) рахунку туризму визначено, що валова додана вартість, що створюється безпосередньо в туризмі області, становить 7.78% (за даними 2018 р.);

- проведено перший Конкурс студентських туристичних стартапів;

- виготовлено 16 нових туристично-інформаційних стендів (всього понад 80);

- виготовлено 10 нових віртуальних турів туристичними об’єктами і атракціями (всього понад 70);

- створена віртуальна інтерактивна туристична мапа області;

- підготовлено проєкт Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Івано-Франківської області;

- реалізовано проєкт «Невдома: мандруй незвіданим Прикарпаттям»;

- проведено IX-ий сезон щонедільних безкоштовних екскурсій в Івано-Франківську;

- виготовлено промоційний фільм «TourDeUkraine: Івано-Франківщина», який після релізу переглянули понад 200 тис. разів.

Вітаємо туристичну спільноту з Днем туризму!