Болехівська ратуша


Розташування:
площа Івана Франка, 12 , м. Болехів

Серце міста Болехова - колишня площа Ринок, яка сьогодні має назву Івана Франка. На цьому просторі розташовані ратуша, собор Святих Жінок Мироносиць УПЦ КП, синагога і декілька кам'яниць.

Ратуша - одноповерхова споруда, збудована у 1861 р. у стилі романтизму з використанням декоративних елементів неоренесансу.

Над головним входом височіє ратушна вежа. На рівні третього поверху вмонтовано годинник з чотирма циферблатами. Бій годинника щоп’ятнадцять хвилин сповіщає жителів та гостей міста про точний час, а щогодинно - ще й з мелодійним музичним супроводом. Вежу завершує пірамідальний гостроверхий дах зі шпилем, прикрашений фігурними вежками. Центральний шпиль увінчує корона як символ королівської влади, тому що у 1603 р. Болехову було надано маґдебурзьке право.

Ратуша використовувалась до 40-х рр. ХХ ст. за призначенням як маґістрат. З 1944 р. будівлю почергово використовували як штаб полку НКВС, міську поліклініку, сувенірно-галантерейну фабрику. У 1979 р. тут відкрито Музей бойової слави, який діяв до 1990 р. і був ліквідований у 1993 р.

З того часу і до сьогодні приміщення займає Болехівська міська рада та її виконавчий комітет.

Пам’ятка  архітектури місцевого значення.