Цапові скелі


Фото Gory Nashi

Розташування:
Біля с. Церківна Витвицької ТГ 
Координати GPS: 48.5852  23.4555

На відстані близько 1 км від урочища «Бовкоти» височіє т.зв. "Карпатська кам’яна стіна" - це на кілька сотень метрів, ніби виринувши з глибин віків, простягаються велетенські кам’яні глиби. Ці скелі у буковому лісі мають назву “Цапових”.

Комплекс розташований у межиріччі р. Лужанки та її притоки - потоку Церков’янський, на його правому березі, на північно-західному відрозі вершини Томнатик (897.7 м), на крайньому сході Бескидів.

“Цапові скелі” мало змінені людиною і не відомі широкому загалу. Скелі є цікавими та зручними для туристів, у тому числі завдяки наявності криниці з джерельною водою поблизу, освітлених галявин неподалік, а також атракційному вигляду самих стрімчаків. Вони простягаються із заходу на схід на 850 м смугою скель та їхніх уламків 100 м завширшки. Найвищі стрімчаки сягають 21 м. 

Під час Другої світової війни скелі стали природною оборонною локацією вояків УПА, які боролися тут проти радянських військ, про що свідчить табличка на металевому хресті, встановленому на пісковиковому кургані біля підніжжя найвищої скелі. На стінці цього стрімчака наприкінці 1980-х років (за переказами місцевих людей) вирізали хрест заввишки 4,5 м, а поряд зліва - тризуб, які добре збереглися. У 2000-х скелі почали освоювати скелелази. 

Ландшафтний заказник місцевого значення.