Карпатський національний природний парк


Фото Dmytro Balkhovitin

Розташування:
вул. В. Стуса, 6, м. Яремче

Карпатський національний природний парк створений постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1980 р. № 376. Ще в 1921 році у межах його нинішньої території на площі 447 га було створено резерват для охорони Чорногірських пралісів. Частина нинішньої території парку з 1968 по 1980 рік була у складі Карпатського державного заповідника, від якого при створенні парку були відокремлені Говерлянське і Високогірне лісництва.

Парк розташований у найбільш високій та мальовничій частинах Чорногірського і Ґорґанського масивів. Основна частина його території охоплює верхів'я річки Пруту і її приток, решта - в басейні Чорного Черемошу.

Завдяки гарним кліматичним умовам, біогеографічній оригінальності, етнографічним пам'яткам, територія парку традиційно використовувалась для рекреаційних і туристичних цілей ще з початку XX століття. У парку створено понад 50 туристичних маршрутів і екостежок, діє мережа стаціонарних рекреаційних пунктів, розвинена інфраструктура сільського туризму, діє кілька закладів стаціонарної рекреації (санаторії, лікувально-оздоровчі комплекси, оздоровчі табори та інше).

Найцікавішими об'єктами для туристів є: екотуристичний візит-центр, реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства, босонога стежка, парк-музей "Карпати в мініатюрі", водоспад "Пробій" та ін.

http://cnnp.if.ua

 

3D Тур