Церква Воскресіння Христового у Сваричеві


Розташування:
с. Сваричів, Рожнятівська ТГ

Вперше місцевий храм згадується у Катедратику Львівської єпархії 1680 року, надалі (як церква Воскресіння Христового) – у реєстрі духовенства, церков і монастирів Львівської єпархії 1708 року та пізніших документах. Одна з легенд розповідає, що у Сваричеві колись жив багатий дідич, який володів 4-ма маєтками і понад 250-ма моргами лісу. Він був взірцевим господарем на всю Галичину. Разом зі слугами вставав о 4-ій годині ранку і порався по господарству. Саме для слуг дідич і збудував церкву зі свого дубового лісу, розташованого неподалік.

У 1760 р. місцевим майстром Онуфрієм Сеничаком була споруджена нова дерев’яна святиня замість попередньої. На карті 1783 р. вона позначена на місці сучасної. Храм реставрований і реконструйований у 1840 і 1874 рр. Наступна ґрунтовна реставрація датується 1928 роком. Останній ремонт та реставрація відбувались у 2005–2009 рр.

Це дерев’яна, тризрубна, одноверха будівля. Зараз дахи храму покриті бляхою, а стіни суцільно оббиті пластиковою вагонкою. Святиня має оригінальний різьблений з позолотою чотириярусний іконостас та настінні розписи.

Сьогодні це діючий храм, який належить громаді ПЦУ.

Пам’ятка архітектури місцевого значення.