Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці


Розташування:

 с. Тисів, Болехівська МР

Поміж високих гір, у вузькій долині, на берегах швидкоплинної гірської річки Сукіль розкинулось мальовниче село Тисів. Це давнє поселення з історії відоме як одне із місць розселення лицарського шляхетського роду Сасів, запрошеного королем Данилом для охорони кордонів і шляхів Галицької держави.

Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці збудована у 1783 р.

Зведена з дерев’яних брусів хвойних порід на дубових підвалинах. Фундамент із річкового каменю. Споруда хрестоподібна у плані, п’ятикупольна, нава квадратна з чотирма зрубами. Довжина храму становить 18 м, ширина – 13,4 м. Центральна частина переходить у восьмерик, який завершується банею. Іконостас триярусний, виконаний у стилі дерев’яного бароко, різьблений, позолочений. Первісно була накрита ґонтою, шальована дошками, у 1930 р. під час реконструкції дахи будівлі перекрили бляхою.

У 1989 р. церкву ремонтували, іконостас був повністю перемальований.

У 1874–1875 рр. у храмі служив Амвросій Крушельницький – батько відомої співачки Соломії Крушельницької. У 2002 р. на 50-і роковини її смерті поблизу святині встановлено бюст оперної діви.

З метою збереження пам’ятки у 2002 р. її буквально було переміщено у північно-східному напрямку на штучно зроблений насип із річкового каменю і щебеню на відстань 54 м. Святиня не зазнала жодних деформацій.

Зараз це діючий храм, який належить громаді ПЦУ.

Пам’ятка архітектури місцевого значення.