Дністровський каньйон


Розташування:
Івано-Франківський та Коломийський р-ни

Дністровський каньйон утворений річкою Дністер шляхом вимивання гірських порід з Подільської височини. На 250-кілометровому відрізку між гирлами Золотої Липи і Збруча протікає по чітко вираженій каньйоноподібній долині глибиною 80-200 м, утворюючи мальовничі вигини русла - меандри.

Саме меандри Дністра та стрімкі схили каньйону створили сприятливі умови для парапланеризму та дельтапланеризму, які є не тільки окремими видами спорту, а ще й прекрасним активним відпочинком для місцевих жителів та гостей Прикарпаття.

Теплий клімат у каньйоні вирізняє цю місцевість з-поміж інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, через що навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше. Сплави Дністром тривалістю від 2 до 7 днів є одними із найцікавіших подорожей в Україні. Значні коливання в рельєфі на коротких відрізках надають місцевості гірського характеру. 

Каньйон є своєрідним геологічним музеєм, де в первозданності зібрані геологічні, ботанічні, гідрологічні пам’ятки природи. Вони формують неповторні ландшафти. Особливо вражають круті скелясті береги з унікальними гротами та водоспадами. Лісисті і трав’яні схили є домівкою для сотень видів тварин і птахів.