Довбушеві Комори


Розташування:
Гірський масив Синиці,
Верховинський р-н

Довбушеві Комори - скельний каньйон у гірському масиві Синиці. Розміщений у нижній частині долини між Білим і Чорним Черемошами, які протікають через Гринявські гори і максимально наближуються до селища Верховина. 

Навколо розташовані чотири населені пункти: Криворівня, Верхній Ясенів, Верховина, Красноїлля. Найвища вершина масиву гора Синиця підноситься до 1186 м н.р.м., у неї округла верхівка, із кам’яними невеликими скелями. Це місце носить назву Довбушеві Церкви.

В сторону північного заходу від Синиці можна побачити гору Довбушанку, висота якої складає 1100 м н.р.м. На Довбушанці розташований природний скельний коридор (каньйон) - скелі, печери-підземелля - продукт вивітрювання ямнецьких пісковиків. Масивні кам’яні скелі розділені глибокою вузькою ущелиною. 

Гора Довбушанка привертала особливу увагу давніх гуцулів із навколишніх сіл. Сакральний культ цієї гори обумовлений тим, що на її вершині тягнуться до неба дві величезні скелі з кам’яної породи. Вони розділені вузькою і глибокою ущелиною, на дні якої розташована загадкова кам’яна печера. Саме ці дві кам’яні скелі на верхівці гори і підземна кам’яна печера на дні цієї міжскельної ущелини, які спочатку, в дохристиянські часи були язичницьким скельно-печерним святилищем для наших далеких предків, а значно пізніше - зимовим осідком Олекси Довбуша і його опришків. Ці сакральні скелі зараз носять славну історичну назву Довбушеві Комори. Тут, за переказами, він ховав свої скарби.

Геологічна пам'ятка природи місцевого значення.