Галицький національний природний парк


Розташування:

вул. Галицька, 1, с. Крилос, Галицький р-н

Координати GPS: 49.091103  24.72177

Галицький національний природний парк створено Указом Президента України від 9 серпня 2004 року, в межах Галицького району Івано-Франківської області, з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісових, лучно-степових та водно-болотних природних комплексів і об’єктів, які мають особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, оздоровчу, освітню та естетичну цінності.

Парк розташований на межі двох фізико-географічних країн: українських Карпат (область Передкарпаття) та південно-західної частини Східно-Європейської рівнини (область Опілля Західноукраїнської провінції Лісостепової зони). Завдяки такому розташуванню для цієї території характерне ландшафтне та біологіче різноманіття, парк багатий пам'ятками історії та культури і має потужний рекреаційний потенціал.

Галицький національний природний парк має всі передумови для водного туризму на річках Дністер і Лімниця. Особливої привабливості та цінності йому придають унікальні букові ліси на лівому березі Лімниці з численними карстовими скелями і печерами вапнякового походження, 80-річні урочища дуба звичайного, заболочене урочище «Корчова» та глибоководне карстове озеро «Сімлин».

У рослинному покриві та серед представників фауни трапляються як подільські, так і карпатські види. На території парку виявлено 45 видів рослин і 37 видів тварин, що є представниками Червоної книги України, 4 і 9 відповідно – Європейського Червоного списку та 6 видів рослин і 158 видів тварин що знаходяться під охороною Бернської конвенції.

Більше 40 цінних в науковому, природоохоронному та рекреаційному значенні природних комплексів та об’єктів (лісових урочищ загальною площею близько 11 тис га, водно-болотних комплексів - 2550 га, лучно-степових ділянок та геологічних утворень, ін.) входять до складу Галицького національного природного парку.

У найцікавіших куточках парку прокладені туристичні маршрути та еколого-пізнавальні стежки. Найпопулярнішими серед туристів є Центр реабілітації диких тварин, туристичні маршрути та екостежки: "Княжа криниця–Замкова гора", "По Діброві", "На Касову гору", "Вздовж Буршт. водосховища", "На риборозплідні ставки", "До Галичинських печер", "Ворониця-Сімлин", "Вздовж водосховища - на Касову Гору".

У межах парку облаштовані для відпочинку рекреаційні пункти: "На Сімлині", "Підгірки", "Верби", "На р. Дністер поруч столітнього мосту", "Колодіїв", "Лісовий затишок", "Під Дугласією", "Бірюзове око Опілля".

www.halychpark.if.ua