Галичина могила


Розташування:
с. Крилос, Галицька ТГ
Національний заповідник "Давній Галич"

Унікальний курган (діаметр 26 м) розташований на найвищій точці Крилоського городища - 315,8 м в урочищі Качків у межах Національного заповідника «Давній Галич». Колись це був високий пагорб, що вивищувався над стольним містом Галичем. Саме про цей пагорб згадував, називаючи його «Галичиною могилою», літописець, коли розповідав про складні політичні події початку ХІІІ ст. в Галичині.

Видатний український історик М. Грушевський вважав, що у Галичиній могилі міг бути похований засновник Галича. Пошуки могили почалися ще в ХІХ ст. І лише наприкінці ХІХ ст. Т. Земенецький дійшов висновку, що Галичина могила – це одинокий курган, що міститься на найвищій точці в урочищі Качків.

Під час археологічних розкопок у 1991-1993 рр. тут в символічному похованні було виявлено рештки спаленого човна-довбанки, спорядження знатного воїна - кинджал, вістря дротика і стріл, три сокири, тесло, позолоту від щита, інші знахідки, які вчені датують Х ст.

Напередодні 1100-літнього ювілею Галича в 1998 р. пам’ятку було музеєфіковано і вона стала ще одним унікальним об’єктом Крилоської гори, доповненням до експозиції Музею історії давнього Галича.

http://davniyhalych.com.ua

Віртуальний тур: https://skeiron.biz.ua/if/galych_mogila/