Музей історії Давнього Галича


Розташування:
с. Крилос, Галицька ТГ 
Координати GPS: 49.08489  24.697281

Музей створено 5 червня 1960 р. Він міститься  у приміщенні колишніх Митрополичих палат (пам’яка архітектури кінця XVIII - початку ХІХ ст.), яка свого часу була літньою резиденцією митрополита Андрея Шептицького. Це найдавніший музейний заклад Галича. Ідея його створення належить археологу Ярославові Пастернаку та митрополитові УГКЦ Андрею Шептицькому, який на схилі своїх літ висловив побажання створити біля фундаменту літописного Успенського собору ХІІ ст. музей-заповідник.

Цю мрію владики УГКЦ здійснив в 1937 р. Ярослав Пастернак. Він у каплиці Св. Василія, пам’ятці архітектури ХV ст., зібрав найцікавіші та найоригінальніші знахідки зі своїх розкопок у Крилосі. Це був перший музей на Крилоській горі.

В експозиції музею представлена історико-культурна спадщина давнього міста, археологічні та архітектурні знахідки минулого, які засвідчують, що Галич-Крилос свого часу був потужним державним і релігійним центром.

На другому поверсі розташована експозиція історії релігії і церкви в Галичині.

До музею належать також такі об’єкти: Галичина могила (Х ст.), Оборонні вали (ХІ - ХІІІ ст.), фундаменти Успенського собору (ХІІ ст.), каплиця Святого Василія (XV ст.), Успенська церква (XVI ст.), Золотий Тік, Княжа криниця, Францішкові джерела тощо.

До 1994 р. установа була філією Івано-Франківського краєзнавчого музею, опісля стала підрозділом Національного заповідника «Давній Галич».