Музей історії міста Болехова


Розташування:
вул. Січових Стрільців, 9, м. Болехів

Музей історії міста Болехова заснований у 1967 р. краєзнавцем, ентузіастом Романом Теодоровичем Скворієм. Поштовхом до збиральницької роботи стала підготовка до відзначення 40-річчя від дня смерті Наталії Кобринської, що припадало на січень 1960 р. Адже понад 30 років праці цієї письменниці та громадської діячки в Болехові та поза його межами залишили глибокий слід в пам’яті багатьох поколінь.

З ініціативою Р. Скворія працівники бібліотеки почали проводити збір бібліографічних матеріалів про Н. Кобринську, спогадів і речового матеріалу. Це стало основою для створення літературно-меморіального кутка в приміщенні бібліотеки (1959 р.). Розширивши зміст краєзнавчої роботи, зібрали відомості про перебування в нашому місті Івана Франка та інших діячів української культури, матеріали з історії міста та околиць, про виробничий профіль тогочасного Болехова. В 1964 році при бібліотеці почала діяти краєзнавча кімната.

В 1970 р. музеєві було присвоєно звання народного. У 1987-1990 рр. тривала реконструкція приміщення. Рішенням Болехівської міської ради у 2007 р. музеєві присвоєно ім’я його засновника - Романа Скворія.

Експозиція складається з таких розділів: «Історія міста Болехова», «Бойківська світлиця», «Розвиток промисловості, освіти і культури в 20-30-х роках ХХ ст.», «Друга світова війна. Жертви фашистської та більшовицької окупації», «Національне і духовне відродження нашого краю», «Боротьба українського народу за утвердження своєї державності».

https://museum.bolekhiv-rada.gov.ua.

3D Тур