Надвірнянська ратуша


Розташування:
майдан Шевченка, м. Надвірна

Надвірна - невеличке містечко, розташоване на межі Гуцульщини і Покуття на південь від Івано-Франківська у передгір’ї Українських Карпат.

У 1591 р. Надвірній було надано Магдебурзьке право і вона отримала статус міста. Невід'ємним атрибутом кожного міста була ратуша - приміщення магістрату. Першу ратушу побудували у 1601 р., однак вона не збереглась. Сучасне приміщення споруджене  наприкінці XVIII ст. Під час великої пожежі 1914 року сильно була пошкоджена верхня частина будівлі, тому споруду довелося відновлювати. Під час реконструкції в 1970-х рр. добудований мансардний дах і ратуша стала триповерховою.

Споруда прямокутна в плані. Вона не відзначається великою кількістю елементів декору, проте її строгість пом'якшують неширокий ризаліт головного фасаду і ламані лінії даху, а також оригінальна вежа з дашком-шатром, зробленим в гуцульському стилі.

У 2016 р. на ратуші встановлено новий годинник. Від давнього часоміру залишилися тільки дзвони. Щогодини надвірнянці та гості міста мають змогу почути одну з дванадцяти народних мелодій.

За радянських часів у ратуші містився Будинок культури. Нині тут, зокрема, розташовані районний Будинок культури і туристично-інформаційний центр.