Палац Реїв


Розташування:
с. Приозерне, Рогатинська ТГ 
Координати GPS: 49.414967 24.467787

Палацовий комплекс, розташований у с. Приозерному (до 1968 р. с. Псари), споруджений у стилі класицизму у другій половині XVIII ст. Юзефом Яблоновським. Після його смерті у 1880 р. новий власник села граф Станіслав Рей (нащадок древнього польського роду Потоцьких) розбирає будівлю, а поруч зводить нову садибу за проектом львівського архітектора Юліана Захаревича.

Будівництво в еклектичному стилі завершили у 1882 р. Новий мурований будинок з баштами, високими скатами, чотириярусною вежею на високих підвальних поверхах нагадував замок. Кожен фасад був прикрашений оригінальною ліпниною. Окремим акцентом садиби була в’їзна брама, розташована на одній композиційній осі з палацом. Оточував садибу ландшафтний парк, засаджений модринами, дубами, кленами, магноліями, ясенами, липами, починаючи з 1822-го року.

Реї володіли палацом до 1939 року. У роки Другої світової війни в маєтку почергово дислокувались радянські і німецькі війська. Саме в той час палац було розграбовано, а його інтер'єри понищено.

З 1955 р. садиба належала Рогатинському зооветеринарному комплексу (із замкоподібної споруди влаштували колгоспний свинарник), у сер. 70-х рр. - перейшла на баланс психіатричної лікарні, розташованої в с. Підмихайлівцях Рогатинського району. За часів незалежності будівлю передали Свято-Успенському жіночому монастирю УПЦ КП. У 2005 р. монастир покинув ці приміщення. Згодом руїни палацу опинились у приватній власності.

Зараз палац стоїть пусткою та доволі швидко руйнується, а навколишній парк швидкими темпами перетворюється в непролазні хащі.

3D Тур