Музей «Писанка»


Розташування:
просп. В. Чорновола, 43, м. Коломия
Координати GPS: 48.922732 24.710350

Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця стала візиткою Коломиї і приваблює відвідувачів з усіх країн. Урочисте відкриття музею писанкового розпису відбулося 23 вересня 2000 року, під час Міжнародного Гуцульського фестивалю.

Концепцію експозиції музею розробила директор Я.Ткачук, а втілили в життя коломийські художники В.Андрушко та М. Ясінський. Експозиція Музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу. У колекції писанкового розпису зберігаються традиції ще дохристиянських часів. 

В музеї існує традиція - перші особи держави під час відвідин музею отримують подане професійною писанкаркою біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск і писачок, яким залишають свій автограф на поверхні яйця, а далі розписують як писанку. В експозиції музею є писанки з підписами Президентів України Л.Кучми, В.Ющенка, багатьох видатних політичних діячів України.

За результатами акції Сім чудес України Музей посів 8-е місце за голосами інтернет-користувачів і 17-е місце за голосами експертів.

У 2017 році за високий рейтинг від відвідувачів Музей писанкового розпису отримав сертифікат-відзнаку від популярного у всьому світі сайту для мандрівників TripAdvisor, на якому міститься понад 500 мільйонів відгуків про туристичні локації всього світу.

http://hutsul.museum/pysanka/