Раковецька вежа


Фото Володимир Гуменюк 

Розташування:
с. Раковець, Городенківська ТГ
Координати GPS: 48.796465  25.292732

Раковецький замок був споруджений як оборонна фортеця галицьким підчашим Домініком Войцехом Беневським у сер. ХVІІ ст., ймовірно, на місці колишнього укріплення. Розташований на природній скельній терасі на правому березі р. Дністер, на південній околиці села. 

За планом замок з трьома вежами був неправильним багатокутником, приблизно 40х60 м. Оборонні мури мали товщину півтора-два метри та висоту 9 метрів. 

Наприкінці XVII ст. там, де містився Раковецький замок, була переправа через Дністер, відтак у фортеці зберігалися запаси провіанту й амуніції. Саме тому цей важливий воєнно-стратегічний об'єкт був місцем періодичних військових сутичок під час польсько-турецьких воєн. У 1672 та 1676 рр. замок двічі захоплювали і руйнували турки. У XVIII ст. замок втратив своє оборонне значення і слугував за житло. У 1768 р. фортецю спалили під час Барської конфедерації (бунту польської шляхти проти короля Станіслава Августа Понятовського). З того часу замок вже не відновлювався. У 1840 р. власник Раковця Дверницький організував на території замку поташеву фабрику, але й вона невдовзі згоріла. З часом місцеві жителі розібрали рештки оборонних мурів для власних будівельних потреб. На сьогодні зберігся невеликий фрагмент північно-західного муру і одна вежа (20 м). Вежа має сім ярусів та арочний вхід. 

Пам'ятка архітектури національного значення.