Рогатинський музей "Опілля"


Розташування:
вул. Галицька, 52Л, м. Рогатин
Координати GPS: 49.40861, 24.610835 

Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля» – комунальний музейний заклад, який працює з 2018 р.

Експозиція музею в історико-хронологічній послідовності висвітлює минуле Рогатинщини. У першому та другому експозиційних залах відвідувач має можливість ознайомитись із найдавнішою історією краю (від палеоліту до розвинутого Середньовіччя, зокрема представлені артефакти Черняхівської археологічної культури, культури Ноа, Липицької археологічної культури, колекція фібул, хрестів, перснів та пряжок часів раннього залізного віку та Київської Русі і реконструкції зброї та знарядь праці); історією часу XV–XVIII ст. (експонується реконструктивне відтворення жіночого турецького традиційного одягу, який подаровано для музею та привезено з Республіки Туреччина). 

Матеріали третього експозиційного залу представляють традиційний опільський одяг, вишивку (рушники, підзорники,  пошивки і т. п.) та предмети побуту, які характерні для Рогатинського Опілля. 

Четвертий експозиційний зал розкриває історію краю в час першої половини ХХ ст.  

У п`ятому експозиційному залі експонуються: приватна колекція поштівок (Рогатин у першій половині ХХ ст.) Петра Левицького; колекція рисунків та особистих документів архітектора Романа Грицая.

Результатом спільної українсько-турецької співпраці стала можливість експонування копій документів з османських архіві про перебування 15-го корпусу турецької армії на території Рогатинщини в роки Першої світової війни (1916–1917 рр.), які подаровані музею Посольством Республіки Туреччина в Україні. Мова експонування – українська та турецька. Оригінальним доповненням експозиції стало передане від Офісу Військового Аташе Посольства Республіки Туреччина в Україні реконструктивне відтворення форми офіцера турецької армії зазначеного періоду.

Окрім залів із постійно діючою експозицією в музеї працює виставковий зал, де проводиться виставки різних видів мистецтва, просвітницькі заходи.

Гордістю музею «Опілля» є гончарна майстерня, створена при закладі, де відбуваються майстер-класи для відвідувачів.

http://opillya.org.ua
https://www.facebook.com/opilliamuseum/

3D Тур