Снятинська ратуша


Розташуванння:

вул. Тараса Шевченка, 70, м. Снятин 

Координати GPS: 48.448787 25.56002

Снятин - давнє князівське містечко, перша історична згадка про яке сягає ще 1158 року. Назва міста походить від імені його власника - воєводи Костянтина (Коснятина) Сірославича, знатного боярина при дворі галицького князя Ярослава Осмомисла.

Після переходу Галичини під владу польського короля Казимира III (1349 р.) Снятин став центром староства. Тривалий час старостами були представники роду шляхтичів Бучацьких. Місто було важливим торговельним центром, де щорічно проводились ярмарки. У 1448 р. отримало магдебурзьке право.

У XVI-XVII ст. Снятин неодноразово потерпав від татарських набігів.

Перше магістратське приміщення в місті згадується у 1790 р., втім сьогоднішню ратушу було споруджено у 1861 р. у стилі класицизму. Будівництво тривало майже 40 років. Її башта сягає 50 м і поступається тільки Львівській ратуші, яка має висоту 65 м. На вежі ратуші - герб міста, наданий імператором Леопольдом 5 листопада 1790 р. У лазуровому полі зображено срібну трибаштову міську стіну з літерою “S”.

Будівництво проводилося в кілька етапів - першим був південно-східний блок будівлі з першою сходовою кліткою, далі в 1868 р. добудували весь будинок і заклали стіни ратушної вежі, яку завершили тільки в 1909 р.

Годинник на вежі, циферблати якого розташовані на чотирьох сторонах, кожні 15 хвилин мелодійним дзвоном сповіщає городян про точний час. Вінчає вежу гострий шпиль з флюгером, на якому вказана дата закінчення будівництва ратуші - 1909 рік. 

Сьогодні в ратуші розташовується Снятинська міська рада. Також у будівлі представлені експозиції трьох музеїв:

  • Музей визвольної боротьби імені Василя Андрусяка.
  • Музей-бібліотека Михайла Бажанського.
  • Музей культури і книги Покуття.