Центр спадщини Вигодської вузькоколійки


Розташування:
вул. Данила Галицького, 66, с-ще Вигода

Унікальний інтерпретаційний візит-центр і водночас музей працює з 2016 р. Розташований у будівлі, яка має прямий стосунок до Вигодської вузькоколійної залізниці. Збудована у 1855 році. Після сільської церкви це найстаріша будівля у селищі. Слугувала резиденцією австрійському підприємцю барону Леопольду Попперу фон Подгарі - засновнику вузькоколійки.

Тут гостям пропонують переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу та зокрема лісову екосистему Карпат, місцеву історію - розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла тощо.

Центр також поінформує про місцеві атракції, допоможе забронювати житло, придбати мапи, іншу інтерпретаційну літературу, чи орендувати спорядження для активного туризму. Наразі, тут можна скористатися базовими комплектами для спостереження за природою - біноклями, лупами, а також дослідити біологічні особливості рослин чи тварин на клітинному чи макрорівні під мікроскопами. При центрі також діє природнича школа для юних відвідувачів.