"У пошуках Бандери"


Виїзд з Івано-Франківська до Калуша, про який нещодавно дізнався весь світ завдяки гурту «Kalush Orchestra». А що, крім цього, ми знаємо про Калуш?

На Калущині народився Степан Бандера, тож повірте, у часи Другої світової війни та часи СРСР Калуш був ще тим центром підпілля. Відвідаємо криївку УПА і скуштуємо джерельної води.

Поїдемо в село Старий Угринів до музейного комплексу Степана Бандери і дізнаємось, чому його іменем називають всіх, хто любить Україну.

Прогулянка містом. У Калуші збереглися два цікавих храми - один із двох костелів України, названих на честь св. Валентина (покровитель закоханих) і церква св. Михаїла, яка має 5 церков-близнючок і розписана в оригінальному модерністично-візантійському стилі.

Чи знали ви, що Калуш був центром дзвонарства? В одному містечку одразу дві майстерні! Спробуємо знайти дзвони і встановити їх авторство? Ну і рідний мікрорайон лідера гурту "Kalush Orchestra" Олега Псюка - Хотінь. Дослідимо, чи змінилося життя району після Євробачення.

А пиво варили тут ще з XVI століття. Варять і зараз. Ой, скільки різних відгуків про нього! То треба спробувати, без цього ніяк. Зайдемо в найкращу пивоварню міста.

Крім того, здавна Калуш був промисловим центром. Тут добували сіль. Отож і не дивно, що ми прогуляємося на Домбровський кар'єр, де «сніг» не тане навіть влітку. Без фотосесії у цьому місці не обійтись!

А на завершення – поїдемо на Вовчинецькі гори милуватись панорамою вечірнього Івано-Франківська.