"На Верховину – до гуцульської столиці"


Збір групи у м. Яремче.

Маршрут: Ворохта – ворохтянське джерело – мости-віадуки – Кривопільський перевал (1013 м) – Верховина.

Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів створений відомим музикантом-віртуозом Романом Кумликом, який вмів грати на 35 музичних інструментах. Експозиція музею включає старовинні предмети побуту, гуцульське вбрання та знаряддя праці. Головна родзинка приватного музею – це музичні інструменти, які власник збирав 30 років: скрипки, дримба, цимбали, трембіта, сопілка, ріг та багато інших.

Музей карпатської магії є своєрідною презентацією місцевих традицій та діяльності знахарів – мольфарів. Гуцули  вірять в екстрасенсорні та магічні здібності мольфарів. Тут можна побачити особисті речі, які використовують цілителі в своїх обрядах: ступка, хрест, ніж. Також екскурсовод ознайомлює з життям найвідоміших мольфарів – Михайла Нечая та Андрія Атаманюка.

Хата-музей «Тіні забутих предків» був відкритий у 2000 році та представлений двома кімнатами. Саме в цьому будинку жив режисер кінофільму «Тіні забутих предків» Сергій Параджанов під час зйомок. Відвідувачі почують історії, пов’язані зі зйомками,з життя творчого колективу знімальної групи, побачать світлини з кадрами з кіношедевра. Крім того, тут можна перевдягнутись в гуцульське вбрання та зробити колоритні фото.

Далі на вас чекає майстер-клас з сироваріння. З метою ознайомлення гостей регіону з традиційними ремеслами у Верховині на території приватного подвір’я збудовано хату-стаю, як на гуцульських  полонинах. Під час екскурсії колоритна гуцулка продемонструє процес приготування сиру, розкаже про старовинні технології та види полонинських сирів. Також можна скуштувати свіжозварений сир. Відвідання пивоварні.