"Середньовічні сплави"


Історію та природу краю потрібно пізнавати активно. Поєднавши звичний сплав Дністром з дерев'яним човном «лодія» епохи середньовічної Русі, що збудований сучасними майстрами-реконструкторами, можна отримати унікальний досвід, доторкнутись до тисячолітньої давнини, підтримати місцевий відповідальний бізнес.

В багатоденних програмах заплановано відвідування забутих історичних місць та унікальних природніх об'єктів, знайомство з подіями давнини та сучасними викликами навколишнього середовища українського Подністров'я, локальною кухнею. Дерев'яні човни також є чудовою локацією для неповторних фото.

Наш флот: дракар вікінгів, 5,5 м, 3 пари весел; лодія руська: 10 м, 5 пар весел.

Базування: кемп на Дністрі "Пристань Варяга", с. Делева, Олешівська ТГ.

День 1.

Прибуття в кемп до 9 год. Ознайомлення з кемпом та командою, яка допоможе поринути в світ предків середньовіччя та залюбуватися Дністром.

Сніданок.

Завантаження на човен та старт сплаву. Ваш інструктор, який є і стерновим (керманичем човна) проведе інструктаж з техніки безпеки та розповість, як управлятися з 3-метровим веслом, адже це, хоч і не хитра, але важлива для ефективної роботи команди, наука. За кілька кілометрів ходу всі веслярі навчаться працювати синхронно і човен жваво долатиме шлях.

Зупинка на обід в мальовничому місці Дністровського каньйону.

Повернувшись на воду, ви зіткнетеся з перекатами, які будуть перешкоджати вільному руху завантаженого човна. Вам знадобиться навчитися хвацько вистрибувати за борт та перетягувати облегшений човен волоком. Подолавши ще кілька кілометрів під розповіді гіда та дружні бесіди, група прибуває на місце табору для ночівлі. Середньовічні шатра, багаття та гаряча поживна вечеря - все для відновлення сил.

День 2.

Після сніданку, як і годиться середньовічним мандрівникам, всі відправляються на освоєння/вдосконалення бойових умінь: стрільба з лука, вправляння мечем, метання списа - звичайно, під пильним оком інструкторів. Згодом табір згортається та вирушає на воду Дністра, щоб подолати ще кількадесят кілометрів. Досвід минулого дня надає впевненості.

Фініш сплаву в селі Лука, перевезення групи в кемп, вечеря, відбуття додому.

Загальна дистанція: 33 км по воді за течією.

Харчування: локальні страви, середньовічні страви, поживні перекуси місцевого виробництва.