Кращі практики облаштування безбар’єрної турінфраструктури області

21 травня у рамках Національного тижня безбар’єрності в Україні департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації провів у режимі відеоконференції круглий стіл «Кращі практики облаштування безбар’єрної туристичної інфраструктури Прикарпаття».
Учасниками події стали 60 управлінців, відповідальних за розвиток туризму і культури, територіальних громад, представники природоохоронних та музейних установ, громадських організацій.
У вітальному слові директор департаменту Олександр Зрайко повідомив, що обласна державна адміністрація працює спільно з туристичним бізнесом, громадськими організаціями над тим, щоб створити для всіх груп туристів, зокрема маломобільних груп населення, доступні умови «перезавантаження», реабілітації, пізнавального дозвілля, щоб вони мали можливість відпочити фізично і психологічно.
За результатами моніторингу безбар’єрності туристичної інфраструктури, місць рекреації і дозвілля, проведеного районними державними адміністраціями понад 100 туристичних місць області були визначені доступними для людей з інвалідністю. Це, насамперед, музеї, пам’ятки сакральної архітектури, культурні заклади та ін.
Метою проведення сьогоднішньої події є продовження роботи над формуванням культури туристичної безбар’єрності шляхом підвищення обізнаності про коректну комунікацію з людьми з інвалідністю на відпочинку; можливості надання рекреаційних та екскурсійних послуг для маломобільних груп населення шляхом вивчення досвіду облаштування доступної туристичної інфраструктури в області.
Культура туристичної безбар’єрної гостинності розпочинається з коректної комунікації з людьми з інвалідністю.
Тож першим мовцем круглого столу був Микола МАКАР, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в облдержадміністрації.
Він розповів присутнім про правила спілкування з людьми з інвалідністю.
Наступними спікерами були презентовані приклади успішних результатів облаштування безбар’єрної туристичної інфраструктури Прикарпаття:
НПП “Гуцульщина”: безбар'єрність та робота з особами з інвалідністю”.
Марія ПАСАЙЛЮК, к.б.н., старший дослідник, заступник директора з наукової роботи НПП “Гуцульщина”.
“Музей та незрячі відвідувачі: шляхи комунікації”.
Вікторія ЯРЕМИН, завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.
“Доступний для всіх: безбарʼєрний молодіжний центр як туристичний магніт громади”.
Яна ШТОГРИН, начальник відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва Бурштинської міської ради.
“Оновлена експозиція Музею писанкового розпису: інноваційність та доступність для людей з порушеннями зору та слуху”.
Оксана ЯСІНСЬКА, завідувачка Музею писанкового розпису Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського.
Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації висловлює вдячність мовцям круглого столу за презентацію пізнавальних прикладів успішних досвідів облаштування безбар’єрної рекреаційної інфраструктури, а також всім учасникам-слухачам за увагу до нашої події.
Детальніше про безбар’єрність можна дізнатися в довіднику безбар'єрності –
https://bf.in.ua/
Гостинність без бар'єрів. Довідник зі створення безбар'єрного середовища у закладах HoReCa – https://tinyurl.com/yc6b7wx2
Методичні рекомендації для суб’єктів, які провадять туристичну діяльність (екскурсійне обслуговування), фахівців туристичного супроводу щодо надання інформації в доступних для осіб з інвалідністю форматах – https://tinyurl.com/2dnwvyfr
Політика безбар’єрності реалізується в Україні за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.