"Гуцульська мода"


Приїзд до м. Косів.

Зустріч групи біля Косівського районного туристично-інформаційного  центру. 

Яким був одяг та аксесуари мешканців Карпат 100 років тому? Чому гуцульські чоловіки любили шкіряні та металеві аксесуари? Скільки кілограмів прикрас носили на шиї гонорові гуцулки? Як виглядала наречена? Усі секрети гуцульської моди відкриються для вас під час мандрівки до Косова. Ви побачите як старовинний унікальний одяг, так і сучасні дизайнерські інтерпретації стилю етно. Ми познайомимо вас з Богданом Петричуком - місцевим етнографом та майстром вишивки, який знає напівзабуті способи пов’язування хусток та переміток (старовинний головний убір заміжньої жінки).

Тур передбачає наступні локації:

 

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини

Тут ви станете учасниками інтерактивної програми "Fashion від прабабусі". На вас чекає перевтілення двох учасників екскурсії у справжніх гуцулів передмістя Косова початку минулого століття. Музейники не тільки розкажуть цікаві факти про чоловічу та жіночу моду на Гуцульщині, а й продемонструють вам окремі елементи одягу та аксесуари.

Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва.

Студенти закладу вивчають традиції народного вбрання та на їх основі створюють сучасні дизайнерські колекції одягу у різних техніках, поєднуючи вишивку, ткацтво та художню обробку шкіри. На спеціальності "Художній метал" відтворюють металеві гуцульські аксесуари вже в сучасній інтерпретації. Запрошуємо вас відвідати художні майстерні та виставки робіт студентів у Навчально-методичному кабінеті Інституту.

Майстер-класи "Вибійка", "Шкіряний браслет" (за бажанням).

Село Бабин. Приватна садиба колекціонера Богдана Петричука. Пан Богдан з юних років колекціонує автентичний народний одяг, прикраси та аксесуари. Створює реконструкції - сучасні копії найрозкішніших старовинних жіночих сорочок з рідкісними техніками вишивки. Власник садиби познайомить вас із своєю колекцією, де є справжні перлини.

Богдан Петричук - один з небагатьох в Україні, хто проводить унікальні майстер-класи з пов’язування старовинних головних уборів гуцулок.

Майстер-клас із пов’язування хусток та переміток.

Фотографування у гуцульських строях.