"На вікенд до гуцулів"


День 1.

Приїзд до м. Івано-Франківська.

Подорож до Косова - колиски гуцульського народного мистецтва. Субота - день відомого сувенірного косівського ринку! Окрім вишиванок, коралів, найкращим сувеніром може стати косівська мальована кераміка - нематеріальна художня спадщина людства ЮНЕСКО. Знайомство з кращими місцевими гончарами, які покажуть, як виготовити свій власний виріб, навчать його розписувати і просто піднімуть настрій своїми цікавими розповідями.

Переїзд до найбільшого села Карпат - Космача. Прямуємо на возах (санях) на майстер-класи:

- майстер-клас з писанкарства. Історія розпису на яйці, символіка розпису (родове дерево, чаша достатку, продовження роду, здоров’я), виставка писанок. На завершення розписуємо власну писанку і забираємо як сувенір.

- майстер-клас із виготовлення сирних коників, гуцула з бербеницями для зберігання бринзи. Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі). Виготовляємо для себе коника як сувенір. 

Ми стали майстрами :), натхненні успіхами їдемо додому.

Повернення до м. Івано-Франківська.

 

День 2.  

Знайомство з Івано-Франківськом та найцікавішими місцями міста: стометрівкою, Вічевим майданом, сквером Міцкевича. Окрасою міста є площа Ринок з РатушеюКатедральним собором Святого Воскресіння,       

"Вірменською" церквою та колишнім костелом Непорочного Зачаття Діви Марії, Святих Андрія та Станіслава.

Екскурсія до Коломиї - столиці Покутського краю, міста коломийок, багатого на архітектурні та історичні пам’ятки: музеї, ратуша, народний дім, костел Ігнатія Лойолли - найбільший катедральний собор краю.

Саме тут розташовані музей Писанка, що зведений у формі великого яйця, гуцульська церква Благовіщення Пречистої Діви Марії, що оповідає свою історію ще з 1587 р.

Після прогулянок Коломиєю їдемо в село Нижній Вербіж, щоб побачити ще один об’єкт спадщини ЮНЕСКО - дерев’яну Церкву Різдва Пресвятої Богородиці, непересічну пам’ятку для цього регіону. Хто ж її збудував і чому саме тут? 

Повернення до м. Івано-Франківська.