"Три дні на Гуцульщині"


День 1.

Стартуємо з Івано-Франківська. Переїзд у село Яворів.

Яворів запрошує насолодитися розмаїттям гуцульських народних промислів. Тут практично кожна сім'я займається виготовленням виробів з теплої овечої вовни. Старовинні традиційні орнаменти, дерев'яні верстати, родинні традиції ткацтва унікальних гуцульських покривал демонструють кращі народні майстри. Тут можна побачити процес виготовлення ліжників (традиційних теплих ковдр з овечої вовни) від прядіння вовни до першого візерунка.

Тут ми радимо вам спробувати смак гірської форелі у форельному господарстві, де ви самі виловите свій обід, а поки чекаєте на його приготування, сповна насолодитеся чистим повітрям, мальовничою «Яворівською Ніагарою» та особливим спокоєм.

Вечеря. Наповнені новими емоціями ми продовжуємо нашу подорож до садиби на ночівлю.

День 2.

Сніданок.

Продовжуємо пізнавати гуцульську культуру. Дорогою до Верховини – столиці Гуцульщини, за словами Івана Франка, ми оглянемо церкву Різдва Пресвятої Богородиці, збудовану в 1719 році. До речі, рибалка та збирання грибів були його улюбленими заняттями під час відпочинку тут.

Музей гуцульської магії. Експозиція представляє місцеві традиції та колекцію знарядь гуцульських чарівників – мольфарів і знахарів. Тут ви можете побачити спеціальні предмети, які використовуються для приготування магічного зілля та створення заклинань для допомоги людям. У музеї також можна дізнатися про практику таких відомих мольфарів, як Андрій Атаманюк (званий Гой) та Михайло Нечай.

Відвідаємо Музей вівчарства. Далі заїдемо у місцеву пивоварню та спробуємо карпатське пиво.

Ввечері їдемо зустрічати захід сонця в горах, розпалимо ватру і приготуємо вечерю. За бажанням можна буде покуштувати лісових ягід і назбирати грибів. Крім того, у всіх залишаться неймовірні фото на згадку з карпатської гойдалки.

Повертаємось в садибу на ночівлю. Вільний час.

День 3.

Сніданок.

Подорожуємо до приватного Музею народних інструментів. У його експозиції – предмети побуту, старовинний гуцульський одяг, знаряддя праці, а головне – колекція унікальних місцевих гуцульських музичних інструментів. Кожен бажаючий може спробувати зіграти на скрипці, барабані, трембіті! Крім того, екскурсія музеєм більше нагадує концерт, ніж класичну екскурсію.

Решту дня нас чекає Писаний Камінь – чи не найвідоміше місце сили з чудовим панорамним видом на Карпати. Далі споглядатимемо неймовірну панораму на навколишні гори. Зупинимось  на полонині Копілаш, щоб скуштувати смачнезного сиру.

Після такого емоційного дня повернемося до Івано-Франківська.