"Знайомтесь - косівська кераміка"
Приїзд до м. Косів.
Зустріч групи біля Косівського районного туристично-інформаційного центру.
Пропонуємо поїздку до містечка Косів - давнього гончарного центру, де ремесло передається з діда-прадіда. Традиція виготовлення косівської мальованої кераміки входить до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Ви дізнаєтесь цікаві факти про історію косівської кераміки, побачите унікальні музейні артефакти, яким понад 150 років. Відвідаєте виробництво та власноруч спробуєте себе у ролі гончара.
Спочатку відвідуємо Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, тут для дітей та дорослих відбудеться інтерактивна екскурсія "Косівська кераміка - сторінки історії".
У музеї ви дізнаєтесь, коли виникла косівська мальована кераміка, скільки заробляли гончарі у ХІХ ст., у якого майстра замовляв кахельну піч цісар Австро-Угорщини, хто з керамістів малював пікантні сюжети та ще багато цікавого.
Далі відбувається майстер-клас з розпису на склі за мотивами косівських пічних кахель. Опановуємо давню галицьку техніку малювання на склі (малюнки автори залишають собі).
Для дітей (на вибір):
- майстер-клас з виготовлення листівок "Вітання з Косова". Створюємо оригінальні листівки у техніці скрап-букінг (листівки автори забирають собі);
- квест "Таємниці косівської кераміки". Група виконує різноманітні ігрові завдання, щоб знайти ключ від скрині, де заховано скарб - подарунок для учасників квесту.
Прогулянка до оглядового майданчика з видом на водоспад Косівський Гук. Це мальовниче місце для незабутніх фото.
Відвідуємо приватну керамічну майстерюі Іванни Козак-Ділети. Тут ви на власні очі побачите, як шмат глини перетворюється на посуд з вишуканим розписом. Засновниця майстерні відкриє вам таємниці технології виготовлення справжньої косівської кераміки. Пані Іванна - майстриня у четвертому поколінні гончарів, член Національної спілки художників України.
Під час екскурсії передбачається демонстрація технології косівської кераміки та огляд виставки-продажу авторських робіт.
За бажанням можна замовити:
- майстер-клас з розпису виробу з глини - (виріб залишається автору);
- майстер-клас з формовки на гончарному крузі - (забираємо виріб з собою).