"Бухтівець. Долина водоспадів"


Приїзд до м. Яремче.

Ми вирушимо на Надвірнянщину. Тур передбачає відвідування Бухтівецького і Крапелькового водоспадів.

Після традиційних селфі їдемо знайомитися з історією Пнівського замку, що розташований біля міста Надвірна. Значна частина Покуття належала феодальному роду угорського походження Куропатвів. Саме вони для зміцнення своєї влади спорудили замок у кінці XV - XVI ст.

Пнівський замок - це гігантський неправильний п’ятикутник з вежами по кутах і товщиною стін до 1.8 м. Замок будували з великих тесаних брил гірського сірого каменю; здебільшого на внутрішніх боках стін використовували також червону цеглу. По кутах фортеці були розміщені п'ять сторожових веж з бійницями: в'їзна і чотири кутові (східна - кругла, північна і південна - шестигранні, західна - напівкругла). В'їзд у замок здійснювали через підйомний міст, перекинутий через штучно викопаний рів, який наповнювався водою.

Після екскурсії у замку вирушаємо у селище Делятин оглянути диво природи "Морське око" та відвідати зовсім не традиційний, а навіть дуже унікальний музей. У Делятинському краєзнавчому музеї представлені експонати, які знайомлять із побутом, культурою та історією Прикарпаття. Присутні у закладі унікальні експонати - стародавні ікони, картини та скульптури, давні знаряддя праці, національний одяг тощо. Окрема кімната в експозиції присвячена Маркові Черемшині - саме в Делятині жив та працював український письменник.