"Сходження до озера "Несамовите"


Приїзд до м. Івано-Франківська.

Виїзд до урочища Заросляк. Похід до озера Несамовите і на гору Гутин-Томнатик.

Озеро Несамовите - одне з найвідоміших в Українських Карпатах, друге за величиною у Чорногірському масиві. Своїм "овальним оком" спостерігає воно з висоти 1743 м н.р.м., маючи 90 метрів довжини, 50 метрів ширини та 1,5 метра глибини. Озеро розкинулося між вершинами гір Туркул і Ребра у глибокому льодовиковому котловані. Поверхневого стоку озеро не має, однак нижче від моренного валу беруть початок декілька струмків. Назва озера, напевно, пов’язана з тим, що тут дуже часто впродовж дня змінюється погода. 

Від спортивно-туристичної бази "Заросляк" переходимо мостиком через Прут і досить доброю дорогою у південному напрямку йдемо угору приблизно 1,5 км.

Шлях виводить у днище котловини між Брескулом та Пожижевською. Зліва, на середній частині схилу Пожижевської, бачимо корпуси стаціонару Інституту ботаніки АН України та сніголавинної станції Державної гідрометеорологічної служби. Минувши корпуси, спускаємось доброю стежкою у південному напрямку. Далі вона заходить у ліс і веде попід головним хребтом Чорногори, огинаючи гору Данціж і Туркул. На розвилках тримаємось правіше, ближче до підніжжя Туркула і виходимо до кару, де розташоване озеро Несамовите.

З кару чарують фантастичними формами, гострими гранями Малі Кізли і Великі Кізли, що нагадують паралельно покладені дві велетенські тригранні призми. Вийшовши від Несамовитого на гребінь головного хребта, зліва від маршруту розглядаємо східний схил вершини Шпиці. Він відзначається надзвичайною мальовничістю скель, що нагадують споруди готичної архітектури - високі шпилясті виступи з безліччю відростків, з гніздами, балконами, заглибленнями. Із сідловини після вершини Ребра (2001 м) виходимо на г. Гутин-Томнатик - 2016 м. З перемички милуємося чудовим озером Бребенескул та навколишніми неповторними краєвидами. Повернення - тим самим шляхом.

Повернення до м. Івано-Франківська.