"Гастрономічна Косівщина"


Приїзд до м. Косів.

Зустріч групи біля Косівського районного туристично-інформаційного центру

Перша зупинка - Косівський базар та Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Наступна зупинка біля Косівського Гуку. Ну як без крутих фоток для Інстаграму? Ми про все подбали. Час для фотознімків та милування гірськими краєвидами і погнали дальше. На нас вже чекають на форельному господарстві! Любителі риболовлі можуть самостійно спіймати для себе форель, і чим більшу, тим краще. Приємних гостей ґазди пригощають домашнім вином і вирушаємо знову в дорогу. Їдемо мальовничими селами, яких огортають височенні дерева і бачимо знак "Гуцульська сироварня".

У Косівському районі, а саме в селі Яворів, відкрито ще одну цікаву туристичну атракцію - "Гуцульська сироварня" - місце, яке точно сподобається гостям та туристам краю і особливо шанувальникам здорового харчування із збереженням національних гастротрадицій, місцевої кухні, традиційного застілля.

 

Ми потрапляємо на справжню екоферму та бачимо, як готуються сири гауда, пармезан, качота та гуслінка. Куштуємо все, що пропонують, та слухаємо про процес виготовлення. Це місце, яке точно сподобається гостям та шанувальникам такого напрямку, як "slow food" - здорове харчування із збереженням національних гастротрадицій, місцевої кухні, а також популяризація культури традиційного застілля. Тут є дегустаційний зал, колиба, а також демонстраційні зали, де можна подивитися, як виготовляються гуцульські сири.

Щоб потрапити до сироварні, потрібно спочатку пройти десяток сходинок до мальовничого місця над самою річкою. Зробити тут  на пам’ять фото просто необхідно. На полонині пасуться сотні кіз та цапів. За цим цікаво спостерігати, особливо за видом, який відкривається навкруги. Далі одягаємо халати та заходимо до сараю, де живуть ці тваринки. Бачимо весь процес здобування козячого молока, з якого потім і робиться той самий, відомий та смачний козячий сир. Після прогулянки фермою, зголоднівши, ідемо до дегустаційної зали. Тут є крамниця з сирами, бриндзою, чаями та іншими гуцульськими смаколиками. Можна продегустувати та придбати щось для себе чи для родини, друзів, колег.

На ватрі вже розпалюють каструлю, будемо дивитися як готується сир. А в дегустаційній залі вже готові прибори для дегустацій, а також кілька видів сирів, мед та домашнє вино. Їхати додому скоро не захочеться, але на виході варто обов’язково зробити фото біля екоферми та тими ж мальовничими сходинками, що над рікою, повертаємось назад.

Насмакувавшись, купуємо гастроподарунки друзям, кумам, сусідам і не забудьте про боса. Бо розповідати їм про гастрономічну Косівщину ви будете ще довго.