"Легенди Опілля"


Туристичний маршрут "Легенди Опілля" – це комплексний проект зеленого туризму, заснований на історико-культурній та природній спадщині території Бурштинського Опілля. Його протяжність 10 км (с. Старий Мартинів, с. Новий Мартинів, с. Тенетники Бурштинської територіальної громади). Цей маршрут може бути як пішим, так і велосипедним чи автомобільним.

Подорож розпочинаємо з релігійно-історичного центру "Гора над Дністром", яка вже стала улюбленою локацію для тих, хто любить фото- і відеознімки серед гарних краєвидів. Окрім цілісної Хресної дороги з усіма стаціями та макетом Гробу Господнього, на території центру розміщено статуї зі Старого та Нового заповітів, закладено Біблійний сад едемських дерев та кущів, про які мовиться у Святому Писанні. Нині вся територія комплексу підсвічується, що дає можливість перебувати в ньому й затемна. І це додає екскурсіям ще більшої містичності. Також облаштовано літній майданчик з естрадою, каплицю та високий оглядовий майданчик, з якого можна споглядати чудесні придністровські краєвиди. Неподалік облаштована зона для кемпінгу, проведено водопостачання, електрику, встановлені вбиральні та душові кабіни.

Зацікавлює туристів тунель біля руїн давнього замку у селі Новий Мартинів, який кілька століть тому був великим портовим центром. Археологи говорять, що це початок тунелю, який проходить під річкою Дністер.

Подорож із дітьми неможлива без розваг та цікавих локацій. Тому вирушаємо до "Казкового подвір’я" в селі Тенетники, яке зробив місцевий столяр. На майданчику наче потрапляєш у казку. Тут є будиночок Баби Яги, Змій Горинич, чудернацькі гойдалки з різних частин дерева та багато інших цікавинок. Цілком безкоштовно ваші діти зможуть розважитись, а ви тим часом порелаксуєте на зручних гойдалках чи гамаках і зробите гарні фото та відео.  

У нашому маршруті не обійтись без майстер-класу від коваля Ореста. Художня ковка – це одне з найдавніших ремесел в Україні. Кожен виріб унікальний. Вироби з металу відрізняються міцністю, практичністю, а також створюють неповторний стиль і красу. Зараз ковані вироби є ознакою гарного смаку і статусу їх власника. Існує народна приказка: "Кожен – коваль свого щастя". Та й справді, створивши власними руками виріб у кузні, отримаєте не тільки унікальний досвід, пам’ятний сувенір, а й зможете проникнутись філософією цієї справи. Майстер задовольнить будь-які ваші забаганки чи фантазії.

Плавно переміщаємося на козину ферму у селі Тенетники. Кожна екскурсія на закінчується дегустацією, на якій ви зможете скуштувати 10 видів сиру і ароматні напої, взяти участь у майстер-класі з виготовлення сирів, збирання диких трав для чаїв та обідів, приготування їжі на вогнищі, доїння кози. Також вас чекає фотосесія в опільському одязі, майстер-клас прядіння з вовни – "клубочка щастя".

Завершальним, але не менш цікавим та смачним доповненням туру є крафтова м'ясна майстерня Опільські Легуміни в місті Бурштині, яка пропонує своїм поціновувачам великий асортимент натуральних м’ясних делікатесів без використання хімічних складників. Смачненький паштет з печінки кролика та м'яса індокачки, сиров’ялені ковбаси, буженина, хлібці та велике різноманіття інших м’ясних виробів. Страви запечені в печі на дровах не залишать байдужим нікого! Ну і в українській родині стіл не можливий без хліба. Як то кажуть, хліб – всьому голова! Свіжий, духмяний, м’який.

Цей маршрут подарує Вам приємні емоції та незабутні враження!