"Два дні насолоди на Прикарпатті"


День 1.

Приїзд до Івано-Франківська.

Автобусна екскурсія в Яремче. За легендами Олекса Довбуш зі своїми друзями заховав скарб в горах і всі хочуть знайти його. Підйом «Стежками Довбуша», що розташовані в Карпатському національному природному парку. Під час прогулянки відкривається прекрасний вид  на карпатські ліси, гори та полонини, а закінчується стежка горою з каміння, яку може здолати не кожен.

Вільний час біля водоспаду Пробій, що на річці Прут, де можна прогулятись по місцевому ринку сувенірів, сфотографуватись біля ресторану «Гуцульщина».

Повернення до Івано-Франківська.

Поселення в готелі в центрі міста.

Екскурсія Івано-Франківськом. Ознайомлення із драматичним театром імені Івана Франка; прогулянка пішохідною вулицею Незалежності, де розташовані численні кав`ярні та ресторани, та Вічевим майданом з найбільшим фонтаном міста; центральний корпус медичної академії збудований в стилі еклектики з внутрішнім двором; затишний та невеликий сквер з пам’ятником Адама Міцкевича, місцем, де часто збираються любителі гри в шахи, а також  єдиний в Україні пам’ятник Руській Трійці; центральна площа міста Ринок з її окрасою та найвищою точкою міста Ратушею, де можна піднятися на оглядовий майданчик та насолодитися неймовірними краєвидами міста.

Вільний час для прогулянок.

 

День 2.

Сніданок. Виїзд з готелю.

Виїзд з Івано-Франківська.

Їдемо у Гошівський монастир XVI ст. на Ясній горі – греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого, розташований у селі Гошів Калуського району на Івано-Франківщині. Вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. У XVI ст. у селі Гошів був побудований перший монастир та церква, які після нападу татар були перенесені на Ясну гору. Протягом століть монахи відбивали напади татар та захищали свою найбільшу святиню чудотворну ікону Божої матері, вона є копією Ченстоховської ікони та отримала свою назву «Цариця Карпат».

Центр спадщини Вигодської вузькоколійки – музей з інтерактивною експозицією, що розповідає про місцеву природу та лісову екосистему Карпат, місцеву історію, розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення вузькоколійки, етнографію,  народні  ремесла. А найважливіше кредо музею  всі експонати можна і треба чіпати руками! Часом ми самі не можемо визначити, кому тут більше подобається – діткам чи все-таки дорослим?

І на цій позитивній ноті ми завітаємо в гості до пасічника, зробимо чайок і будемо смакувати з медом, а для любителів міцнішого – дегустація медовухи.

Далі рухаємось до джерела «Дзюркач» і набираємо водичку. Насолоджуємось красою Мізунських водоспадів і рухаємось далі.

Овеча ферма «Дубовий кут» знаходиться за 7 км від села Новий Мізунь, в урочищі Дубовий кут. Навколо – гори, річка, водоспади, джерело мінеральної води, свіже повітря, зв’язок на телефоні ловить слабо. Тут виробляють високогірні екологічні сири, а ще відновлюють забуті традиції. Вівчарством подружжя Лучківи займаються вже 9 років, п’ять з них роблять сир з овечого молока. У «Дубовому куті» виготовляють як традиційні м`які гуцульські сири – бринзу, вурду та будз, так і тверді – манчего та пекоріно.  Також тут можна спробувати смачну страву «горщик», яку приготує господиня за стародавнім бойківським рецептом в печі з додаванням овочів та баранини.  Тут є давня бойківська хата, якій вже більше 100 років.  В ній збереглись аутентичні меблі, інструменти. Обід (дегустація, страва “горщик»).

Насолодившись природою сповна, повертаємось до Івано-Франківська.