"Опілля гастрономічне і трохи містичне"


День 1.

Починаємо мандрівку з Івано-Франківська. Їдемо в с. Лучинці, перша згадка про яке сягає 1436 року. Сьогодні в село їдуть по джерельну воду, що допомагає при важких захворюваннях, та до церкви св. Миколая, історія якої пов'язана із чудотворною іконою Богородиці, яка з мистецької точки зору була простою копією, намальованою на папері. У 1860 році у будинку місцевих мешканців Кугнатів ця іконка самовідновилася. Двічі ікона залишалася неушкодженою, коли храми нищили, її мали з собою паломники на чолі з владикою Андреєм Шептицьким під час відвідин Ізраїлю у 1906 році. Далі неодмінно варто прогулялися селом до 100-річної каплиці, яка була встановлена на місці хати, де обновилася ікона.

Їдемо оглядати панораму села Чесники – села, яке назване на честь того, що начебто тут жили дуже чесні люди.

Далі прямуємо до церкви св. Михаїла – однієї з найдавніших на Івано-Франківщині – XIV століття. Цей храм охоронного типу є пам'яткою архітектури національного значення. У літературі зустрічаємо три різні назви цієї церкви – св. Михаїла, св. Миколая, Вознесіння Христового.

А  на завершення їдемо до дегустаційного залу опільських олій. Власники відновили стару хату і відкрили міні-бізнес – крафтові олії. Крім олій тут можна скуштувати домашній хліб, опільське морозиво, пампухи, джин, ром, віскі! Спробуємо крафтовоий чесниківський сир, що готують у місцевій сироварні за швейцарською технологією. За бажанням влаштовуємо справжню забаву з танцями й співами.

Повернення до Івано-Франківська. Поселення в готель в центрі міста.


День 2. Івано-Франківськ

Ідемо слухати нетипові розповіді про гастрономію Станиславова.

Колись наше місто було столицею ЗУНР, а нині є кулінарною столицею Прикарпаття. Достатньо згадати, що тут вигадали унікальну гарбузову мармуляду, а коли варили сливову, спалили половину міста. Також тут мешкала знаменита кулінарка Дарія Цвєк, саме звідси розпочали свій переможний похід Галичиною смачнезні чанахи, завдяки пияцтву бургомістра станиславівська кухня збагатилась профітролями, а алкогольним брендом Франківська довший час був «Прикарпатський бальзам», рецептура якого так і залишилась таємницею.

Тут працювали знамениті кав’ярні та ресторани, які пам’ятають багато чого цікавого. Втім, гості будуть не лише слухати! Екскурсія завершиться дегустацією карпатських настоянок в одній з найколоритніших ресторацій міста.